Aktualności

PODSUMOWANIE KRAJOWYCH DZIAŁAŃ ,,NURD" NA TERENIE POWIATU CIECHANOWSKIEGO

Data publikacji 23.03.2023

22 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też sprawdzali, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Niestety, na terenie powiatu ciechanowskiego doszło wczoraj do wypadku drogowego, w którym ranna została 11-letnia piesza. Apelujemy o ostrożność na drodze!

Wczoraj (22.03) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, bo to oni właśnie mają najmniejsze szanse w konfrontacji z pojazdem mechanicznym. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

Przez cały dzień policjanci ciechanowskiej drogówki ujawnili 48 wykroczeń. Było to m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz jazda rowerem po przejściu dla pieszych.

Niestety, wczoraj w Ciechanowie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Około godz. 19.30 na ul. 3 Maja 24-letni kierowca dostawczego peugeota uderzył w 11-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń dziewczynka przewieziona została do szpitala w Ciechanowie. Trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych!

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony