Aktualności

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym

Data publikacji 23.03.2023

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandat to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. W ostatnich dniach policjanci ciechanowskiej drogówki zatrzymali w Ciechanowie dwóch takich kierujących. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

Kolejnych dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania za jazdę z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. W miniony poniedziałek (20.03 br.) w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali 26-letniego kierowcę seata, który pędził 118 km/h na obszarze. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł i 14 punktami karnymi.

Równie nieodpowiedzialny okazał się kierowca infinity, który następnego dnia został zatrzymany na ul. 17 Stycznia w Ciechanowie. 25-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego jechał z prędkością 102 km/h. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy na duże niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

 

mł. asp. Magda Zarembska

 

Powrót na górę strony