Aktualności

3 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez ciechanowskich policjantów

Data publikacji 22.03.2023

Aż 3 nietrzeźwych kierujących zatrzymali w ostatnich dniach ciechanowscy policjanci. Jeden z nich po raz kolejny wsiadł za kierownicę po alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania za jazdę na ,,podwójnym gazie”. Teraz wszyscy trzej kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

16 marca br. w Ciechanowie na ul. 17 Stycznia policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego ciechanowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego mieszkańca Ciechanowa, który kierował fiatem. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, bo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz korzystał z telefonu w trakcie jazdy. Okazało się, że to nie wszystko, co ma na sumieniu 33-latek. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Następnego dnia (17 marca br.) policjanci z Posterunku Policji w Ojrzeniu zatrzymali do kontroli drogowej mazdę, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie również zatrzymano prawo jazdy.

W minioną sobotę (18 marca br.) dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Wróblewo, gm. Gołymin-Ośrodek doszło do kolizji drogowej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący audi uderzył w zaparkowany pojazd, a następnie odjechał. Właściciel uszkodzonego opla ujął sprawcę zdarzenia drogowego w sąsiedniej miejscowości i przekazał policjantom. Badanie stanu trzeźwości 46-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy 46-latek wsiadł za kierownicę po alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Wszyscy trzej kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka nawiązka.

Pamiętajmy!

- będąc pod wpływem alkoholu, nasza uwaga jest rozproszona, a reakcja opóźniona,

- pojawiają się problemy z ostrością widzenia, zawęża nam się pole widzenia,

- alkohol prowadzi do utraty kontaktu z rzeczywistością i sprawia, że przestajemy logicznie myśleć,

- możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie – senni,

- mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi.

Pomimo wielu apeli policji wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca!

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony