Aktualności

16-latek kierował po alkoholu i bez uprawnień

Data publikacji 20.03.2023

Czujność ciechanowskich policjantów pozwoliła udaremnić jazdę 16-latkowi, który swoim zachowaniem stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Nastolatek w środku nocy wybrał się na przejażdżkę audi nie mając uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że chłopak ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem dla nieletnich.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ciechanowskiej Komendy patrolujący teren miasta, dzisiaj kilka minut po godz. 2.00 w nocy zwrócili uwagę na młodego kierowcę audi. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli na ul. Batalionów Chłopskich. Okazało się, że 16-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto badanie stanu trzeźwości wykazało, że chłopak ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Nieletni został przekazany ojcu. Wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem dla nieletnich.

Nastolatkom przypominamy, że z uwagi na ich wiek, wcale nie są oni zwolnieni z odpowiedzialności karnej. Odpowiadają za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym.  W takich przypadkach jak ten sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.

Apelujemy również do rodziców, aby zwiększyli nadzór na swoimi pociechami. Przypominamy, że konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicę wsiadł nieletni, czy też osoba, która nie posiada uprawnień.

 

mł. asp. Magda Zarembska

 

Powrót na górę strony