Aktualności

Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem 2500 zł

Data publikacji 17.03.2023

Jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczna, a dodatkowo bardzo kosztowna. Przekonał się o tym w minioną środę 67-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Zatrzymany przez ciechanowskich funkcjonariuszy rowerzysta miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W minioną środę (15 marca br.) roku około godziny 18.00 w miejscowości Dąbrowa policjanci z Posterunku Policji w Ojrzeniu zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że 67 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o trzeźwość i rozsądek na drodze - nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu, ale przede wszystkim po to, aby uniknąć tragedii!

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony