Aktualności

Umowa na budowę Posterunku Policji w Gołotczyźnie podpisana

Data publikacji 16.03.2023

W obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Dariusz Król spotkał się dzisiaj (16.03) z przedstawicielami firmy Hepamos z Opatkowic i podpisał umowę, na mocy której w Gołotczyźnie wybudowany zostanie nowy Posterunek Policji. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Sońsk Jarosław Muchowski.

W Urzędzie Gminy w Sońsku odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej budowy nowego Posterunku Policji w Gołotczyźnie. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Dariusz Król podpisał porozumienie z przedstawicielem firmy Hepamos z Opatkowic. Dzięki tej umowie na terenie powiatu ciechanowskiego powstanie nowy obiekt policyjny. W spotkaniu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik oraz Wójt Gminy Sońsk Jarosław Muchowski.

Nowa siedziba Posterunku Policji wybudowana będzie na działce w Gołotczyźnie w gminie Sońsk. Obecnie znajduje się tam murowany budynek po zlikwidowanym posterunku. W 2014 roku nieruchomość została przekazana Starostwu Powiatowemu w Ciechanowie i do chwili obecnej nie była użytkowana. W 2022 roku Komenda Wojewódzka zs. w Radomiu ponownie przejęła nieruchomość na podstawie decyzji starosty ciechanowskiego.

Budynek Posterunku Policji wybudowany zostanie z modułów 3D, całkowicie wykonanych w fabryce i łączonych ze sobą na terenie budowy. Planowana do zastosowania technologia da w przyszłości możliwość rozbudowy obiektów, a ponadto znacznie skróci termin realizacji inwestycji przy jednoczesnym uniezależnieniu wykonania od warunków pogodowych.

Budynek posiadać będzie jedną kondygnację nadziemną. Zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne oraz instalacja solarowa. Łączna powierzchnia użytkowa budynku około 162 m 2. Obiekt będzie spełniał wszystkie obecnie obowiązujące standardy. Pojawią się również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Firma budująca posterunek została wyłoniona w drodze przetargu. 

Obecna siedziba Posterunku Policji mieści się na parterze w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sońsku.

Autor: mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony