Aktualności

Spowodował kolizję. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 16.03.2023

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na drodze relacji Ciechanów - Gołotczyzna w miejscowości Bieńki-Śmietanki. 80-letni kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi audi i doprowadził do kolizji. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze!

Wczoraj około godz. 10.40 w miejscowości Bieńki - Śmietanki doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, 80-letni kierujący pojazdem opel wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi audi, którym kierowała 23-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego.. Kierująca audi przewieziona została do szpitala. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Oplem podróżowały jeszcze dwie pasażerki.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali 80-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego prawo jazdy. Teraz za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci nieustannie apelują o ostrożność na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Nieustąpienie pierwszeństwa jest obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji. Kierowcy często na skutek paraliżującego stresu, nie dostrzegają nieoznakowanych skrzyżowań równorzędnych albo źle ustalają kolejność przejazdu na skrzyżowaniach. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany: zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Wymienionego przepisu nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża. Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony