Aktualności

Spotkanie z seniorami w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Ciechanowie

Data publikacji 14.03.2023

9 marca br. policjanci z ciechanowskiej komendy spotkali się z seniorami w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Ciechanowie. Głównym celem spotkania było uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w życiu codziennym.

Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne poświęcone było bezpieczeństwu seniorów. Ciechanowscy policjanci rozmawiali z uczestnikami spotkania o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby seniorzy wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami na jakie są narażeniu w codziennym życiu, funkcjonariusze przedstawili im m.in. metody działania oszustów, którzy często podają się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta, pracownika pomocy społecznej”. Policjanci przypominali, że oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych cały czas modyfikują metody swojego działania. Wykorzystują chęć udzielenia pomocy przez osoby starsze, w tym pomocy finansowej, krewnym „będącym w potrzebie”. Dlatego tak ważna jest zasada ograniczonego zaufania w takich sytuacjach.

Funkcjonariusze rozdali uczestnikom spotkania odblaski, a także zwrócili uwagę na zasady oraz przepisy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

 

mł.asp. Magda Zarembska

 

Powrót na górę strony