Aktualności

Kolejny kierujący z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany w Ciechanowie

Data publikacji 14.03.2023

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali wczoraj na ul. Sońskiej w Ciechanowie kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. 39-letniemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj (13 marca br.) w Ciechanowie na ul. Sońskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy zatrzymali kierującego mazdą, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za przekroczenie prędkości został już ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego czyli m.in. za spowodowanie wypadku drogowego, kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem z art. 244 kodeksu karnego za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że osoby, które nie mają uprawnień, bądź z różnych powodów utraciły je wcześniej, mogą powodować poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować o takiej sytuacji policję.

 

mł. asp. Magda Zarembska

 

 

Powrót na górę strony