Aktualności

Dwoje nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez ciechanowskich policjantów

Data publikacji 13.03.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie w miniony weekend zatrzymali dwie osoby, które będąc w stanie nietrzeźwości kierowały samochodami. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niestety pomimo licznych apeli policjantów i prowadzonych akcji, nadal są osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenie powodują.

W sobotę tj. 11 marca w miejscowości Szulmierz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda, którym kierowała 52- letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ciechanowskiej komendy w minioną niedzielę w miejscowości Nużewko. 45-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego kierował bmw mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna stracili prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony