Aktualności

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany w Ciechanowie

Data publikacji 08.02.2023

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W dniu 4 lutego br. o godz. 20.20  w Ciechanowie na ul. 17 Stycznia funkcjonariusze ciechanowskiej policji zatrzymali do kontroli kierującego  pojazdem marki Opel corsa. 55-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Teraz 55-latek odpowie przed sądem za  przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka nawiązka.

Pomimo wielu apeli policji wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie nie tylko swoje, ale również innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy!

- będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcja opóźniona,

- pojawiają się problemy z ostrością widzenia, zawęża nam się pole widzenia,

- alkohol prowadzi do utraty kontaktu z rzeczywistością  i sprawia, ze przestajemy logicznie myśleć,

- możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie – senni,

- mamy problemy z  koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi.

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony