Aktualności

UKRADLI OSPRZĘT DO BRAMY, ZOSTALI ZATRZYMANI I USŁYSZELI ZARZUTY

Data publikacji 07.02.2023

Ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elementów do bramy wjazdowej i odzyskali mienie o wartości blisko 4000 zł. 34 i 38-latek usłyszeli już zarzuty i grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

29 stycznia 2023 r. w miejscowości Baby doszło do kradzieży elementów bramy. Sprawcy po odcięciu przewodów i odkręceniu śrub mocujących ukradli siłownik elektromechaniczny, lampę sygnalizacyjną, 2 fotokomórki oraz listwy. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na kwotę 3700 zł.

Policjanci już po kilku dniach ustalili tożsamość i zatrzymali sprawców kradzieży. Byli to 34-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego oraz 38-letni mieszkaniec Wołomina. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że skradzione elementy znajdują się na jednej z posesji  na terenie powiatu ciechanowskiego. W trakcie przeszukania budynku gospodarczego znaleziono skradzione mienie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z art. 278 Kodeksu karnego, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony