Aktualności

Trudne warunki na drodze, wczoraj na drodze relacji Ciechanów-Grudusk doszło do trzech zdarzeń drogowych

Data publikacji 19.01.2023

21-letni pasażer został ranny w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj na drodze rejonie m. Łysakowo. W dwóch kolejnych zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15.30 na drodze relacji Ciechanów-Grudusk w miejscowości Łysakowo. Policjanci ustalili, że 20-letni kierujący samochodem Citroen poruszał się w kierunku Gruduska. Wraz z nim podróżował 21-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Kierujący nie dostosował prędkości do trudnych warunków, które panowały na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Pojazd przewrócił się na bok i zatrzymał się na przeciwległym pasie ruchu.  We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe.  Pasażer z obrażeniami ciała  przewieziony został do szpitala.

Na drodze wojewódzkiej nr 616 doszło wczoraj jeszcze do dwóch zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie został ranny. Około godziny 16.20 w miejscowości  Leśniewo Dolne kobieta kierująca pojazdem Opel Agila nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka minut później w miejscowości Przążewo. Tam kierujący pojazdem Daewoo również nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd  Renault. Nikomu nic się nie stało.

Pamiętajmy, że opady deszczu śniegu oraz przymrozki mocno utrudniają jazdę. W tym okresie to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z   najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy powinni wykazać się  wtedy jeszcze większą czujnością i koncentracją.

Kierowco pamiętaj:

- dostosuj styl jazdy do zmieniających się warunków atmosferycznych,

- dbaj o stan techniczny swojego auta,

- z wyprzedzeniem sygnalizuj innym kierującym planowane manewry,

- zachowaj większą odległość od aut jadących przed Tobą,

- zwolnij – nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyna wypadków drogowych,

- przestrzegaj przepisów drogowych i stosuj się do obowiązującego oznakowania,

W trosce o bezpieczeństwo własne  i innych apelujemy zarówno do kierujących jak i pieszych o zachowanie ostrożności, gdy na drodze panują trudne warunki pogodowe.

 

mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony