Aktualności

Potrącenie pieszej na ul. Sienkiewicza w Ciechanowie, ranna 74-latka

Data publikacji 10.01.2023

74-letnia mieszkanka Ciechanowa została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj w Ciechanowie na ul. Sienkiewicza. Kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16:00 w Ciechanowie na ul. Sienkiewicza w rejonie hali targowej. Według wstępnych ustaleń policjantów, 65-letni kierowca samochodu Opel Combo-C, nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych 74-letniej kobiety i zaczął hamować w ostatniej chwili. Uderzył w pieszą, która w wyniku zdarzenia została ranna. Kierowca opla jechał ul. Sienkiewicza w kierunku centrum. W chwili zdarzenia był zmrok oraz padał deszcz. Kierowca był trzeźwy.

 

Ciechanowska policja zwraca się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze!!!

Kierujący samochodem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.

Pieszy natomiast powinien maksymalnie zadbać o swoją widoczność !

Zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność, zwalniania kroku, zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby, korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni czy przejściu dla pieszych.

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony