Aktualności

Nietrzeźwy kierowca próbował uniknąć odpowiedzialności - został zatrzymany

Data publikacji 04.01.2023

Kierowca volkswagena po zatrzymaniu pojazdu do kontroli zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Mężczyzna był nietrzeźwy, dodatkowo poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.

3 stycznia br. około godz. 16:30 w Ciechanowie na ul. Augustiańskiej funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW Golf. Kierowca golfa jak tylko zatrzymał samochód, zaczął uciekać pieszo w kierunku bloków. Mężczyzna po krótkim pościgu został zatrzymany. Był to 29-letni mieszkaniec Ciechanowa. Od mężczyzny czuć było alkohol, jak się okazało 29-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach policjanci ustalili, że 29-latek jest poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. Dodatkowo samochód, którym poruszał się mężczyzna nie miał aktualnych badań technicznych oraz ważnego ubezpieczenia OC.

 

Samochód został odholowany, natomiast kierowca zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony