Aktualności

Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 03.01.2023

W drugim dniu 2023 roku policjanci z ciechanowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Dwóch mężczyzn straciło prawo jazdy, trzeci w ogóle go nie posiadał. Apelujemy o zdrowy rozsądek!

 

Tylko w drugi dzień nowego roku ciechanowscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierowcę po użyciu alkoholu. Rekordzista miał w organizmie 3,5 promila alkoholu.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godz. 14:00 w Ciechanowie na ul. Niechodzkiej. Kierowca forda mondeo poruszał się bez wymaganych świateł. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 40-letni kierowca miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

O godz. 14:10 do dyżurnego ciechanowskiej policji wpłynęło zgłoszenie, że  z miejscowości Zawady Dworskie w kierunku Gołymina-Ośrodek samochodem BMW ma poruszać się nietrzeźwy kierowca. Policjanci wydziału ruchu drogowego pojechali we wskazane miejsce, gdzie podjęli interwencję wobec kierującego. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi. Badanie urządzeniem na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

O godz. 19:30 tego samego dnia policjanci podjęli interwencję wobec 31-letniego mieszkańca Glinojecka, który miał niesprawne oświetlenie samochodu oraz jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad  promil alkoholu w organizmie

Policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na „podejrzane” manewry na drodze. Nadmierna prędkość lub zbyt wolna jazda kierowcy, brak świateł a także problemy z utrzymanie pojazdu na swoim pasie, są zawsze poddawane szczegółowej weryfikacji przez policjantów i dzięki temu udaje się wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców. Pomocni są również mieszkańcy, którzy coraz częściej informują o swoich podejrzeniach o nietrzeźwych kierowcach widząc niebezpieczne zachowania na drodze.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Alkohol jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, również tych z tragicznym skutkiem.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony