Aktualności

Podsumowanie ostatnich dni w tym sylwestra na terenie powiatu ciechanowskiego

Data publikacji 02.01.2023

Przełom roku 2022/2023 w powiecie ciechanowskim możemy podsumować jako bezpieczny czas dla mieszkańców. Nie odnotowaliśmy wypadków drogowych z rannymi nikt też nie zginął. Przez ostatnie trzy dni doszło do 5 kolizji drogowych, zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 1 kierowcy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h. Jeden kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Odnotowano kilkanaście interwencji domowych oraz kilkadziesiąt porządkowych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie dbali o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie powiatu ciechanowskiego, przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, reagowali na zgłoszenia dotyczące zakłóceń porządku publicznego, w sytuacjach awantur domowych, popełnionych wykroczeń, przestępstw oraz czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Od 30 grudnia 2022 roku do 2 stycznia 2022 roku odnotowano 5 zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. 30 grudnia około godz. 23:00 w miejscowości Zygmuntowo zatrzymali 27-letniego nietrzeźwego kierującego rowerem, 31 stycznia tuż przed godz. 2:00 w Ciechanowie na ul. Zagumiennej zatrzymali 25-letniego kierowcę fiata punto, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu w organizmie, 2 stycznia o godz. 1:00 w miejscowości Mieszki-Różki 20-letniego kierowcę opla, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

30 grudnia  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę opla, który w miejscowości Opinogóra Dolna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. 19-letni  kierowca opla stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem i punktami karnymi.

1 stycznia około godz. 16:00 na drodze krajowej nr 60 w m. Stary Garwarz, 26-letni kierowca samochodu osobowego Lexus, przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Usłyszał zarzut z art. 178b K.k. odpowie też za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony