Aktualności

Dabata ewaluacyjna w Lekowie

Data publikacji 15.12.2022

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ” pod takim hasłem odbyła się debata ewaluacyjna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Regimin. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w środę w Lekowie.

Na spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa obecni byli: Pani Mariola Kołakowska Wójt Gminy Regimin oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie mł. insp. Radosław Romanowski. W debacie uczestniczyli mieszkańcy funkcjonariusze z PP w Regiminie, przedstawiciele sołectw gminy oraz mieszkańcy. 
 

Debatę rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie – mł. insp. Radosław Romanowski, przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Regimin. Komendant omówił stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przedstawił strukturę naszej jednostki oraz Posterunku Policji w Regiminie. Podczas debaty omówione zostało także narzędzie teleinformatyczne – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki któremu każdy z nas może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo. Przypomnieliśmy krok po kroku jak korzystać oraz jakie możliwości posiada platforma wymiany informacji KMZB.

Debata miała charakter debaty ewaluacyjnej. Służyła ona przede wszystkim podsumowaniu osiągniętych rezultatów i ocenie realizacji wniosków sformułowanych podczas debaty lokalnej, która została przeprowadzona 22 listopada 2022 r. 

Następnie uczestnicy debaty mieli możliwość zgłoszenia własnych spostrzeżeń, uwag czy też wniosków dotyczących bezpieczeństwa. Problemy zgłaszane przez mieszkańców dotyczyły głównie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po spotkaniu sformułowano konkretne wnioski, które będą realizowane przez funkcjonariuszy.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony