Aktualności

Odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Data publikacji 08.12.2022

Ciechanowscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców usiłowania rozboju, którzy napadli na mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Zostali objęci przez prokuratora policyjnym dozorem.

Pod koniec sierpnia w ciechanowskim parku dwaj młodzi mężczyźni zaatakowali mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który nocą wracał do domu. Mężczyzna został uderzony w twarz przez mijającego go napastnika. Mimo zagrożenia, zachował zimną krew i postanowił się bronić. Mężczyźni chcieli w łatwy sposób zdobyć pieniądze, jednak zamierzonego celu nie osiągnęli, a pokrzywdzonemu udało się uciec.  

33-latek postanowił o całym zajściu powiadomić Policję. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy na podstawie zebranych informacji, zabezpieczonych dowodów i analizy całego zdarzenia zidentyfikowali sprawców. Bazując na ustaleniach, policjanci w tym tygodniu zatrzymali 21-latka i jego rok młodszego kolegę podejrzanych o usiłowanie rozboju. Młodzi mężczyźni nie byli wcześniej karani ani znani policjantom.

Prokurator Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec zatrzymanych policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

 

mł.asp. Aneta Podgórska

 

Powrót na górę strony