Aktualności

"Bezpieczny Niechroniony"

Data publikacji 06.12.2022

Wczoraj na drogach naszego powiatu funkcjonariusze ciechanowskiej komendy przeprowadzili lokalne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów pn. „Bezpieczny Niechroniony”.

Policjanci w ramach prowadzonej akcji egzekwowali stosowanie się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący-pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym - rowerzysta. Działania ukierunkowane były na zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Szczególnym nadzorem objęte były miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Są to przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na drogach o dużym natężeniu ruchu oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas trwania akcji policjanci nałożyli na kierujących 22 mandaty karne, zastosowali 5 pouczeń oraz sporządzili dwa wnioski do Sądu o ukaranie.

Policja apeluje do pieszych, rowerzystów a także kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz zwiększenie swojej uwagi w rejonach przejściach dla pieszych i w ich pobliżu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od zachowania pieszego i rowerzysty.

 

 

mł. asp. Aneta Podgórska

Powrót na górę strony