Aktualności

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z UCZNIAMI SP W WOLI WIERZBOWSKIEJ

Data publikacji 22.11.2022

Ciechanowska policja podejmuje szereg inicjatyw profilaktycznych ukierunkowanych na edukację najmłodszych dzieci w zakresie bezpieczeństwa. W ubiegły piątek funkcjonariusze ciechanowskiej komendy wraz z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej.

mł.asp. Małgorzata Listkowska i Kamila Nosarzewska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wraz z dzielnicowym mł.asp. Arturem Karwowskim i Panią Aleksandrą Szczygielską z WORD Ciechanów na zaproszenie grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej w dniu 18 listopada br. udali się na spotkanie z uczniami klas 0-4 dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie klas 4-tych zaprezentowali przepiękny program artystyczny pn. „Bądź bezpieczny na drodze”. Podczas spotkania omówiono podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drodze będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego oraz rowerzystą. Uczniowie dowiedzieli się także, jak zadbać o bezpieczeństwo podróżując pojazdem jako pasażer. Przypomniano uczniom o podstawowych numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Dzieci z uwagą słuchały, a także chętnie zabierały głos i odpowiadały na pytania. Na zakończenie uczniowie otrzymali zestawy odblasków.


mł.asp. Aneta Podgórska

Powrót na górę strony