Aktualności

„Nie zmarnuj swojego życia”

Data publikacji 18.11.2022

Ciechanowskie szkoły odwiedzili artyści hip-hopowi, tworzący skład RYMcerze. Bęsiu i DJ Yonas podzielili się swoim doświadczeniem życiowym z młodzieżą szkolną przestrzegając przed uzależnieniem. W spotkaniu uczestniczyli ciechanowscy policjanci, którzy przekazali informacje dotyczące aspektów prawnych i odpowiedzialności nieletnich.

RYMcerze są twórcami ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom i przyczynom przestępczości „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Ambasadorami projektu są znane osoby ze świata kultury i  sportu  m.in.: Jerzy Dudek, Maciej Musiał, Tomasz Adamek, Marcin Kwaśny.

Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali  treści profilaktyczne których hasłem przewodnim było „ Nie zmarnuj swojego życia”. Podczas spotkania zachęcali uczniów do wiary w siebie i swoje możliwości, pokazywali pozytywne postawy, dawali inspirację do działania.

Spotkania z raperami zorganizowało Biuro Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień Urzędu Miasta Ciechanów.

W spotkaniu wzięli udział ciechanowscy policjanci, którzy uświadamiali młodych ludzi o ich odpowiedzialności prawnej. Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, kontakt z substancjami zakazanymi wiąże się z czynami karalnymi oraz zachowaniami demoralizującymi. Dlatego świadomość w tym zakresie jest bardzo ważna.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony