Aktualności

Żołnierze Wojska Polskiego pierwsi udzielili pomocy poszkodowanej w wypadku

Data publikacji 18.11.2022

Żołnierze Wojska Polskiego, którzy poruszali się drogą relacji Ciechanów - Przasnysz pierwsi udzielili pomocy poszkodowanej w zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Łaguny.

Wczoraj około godz. 13:20  samochód osobowy, którym podróżowała 51-letnia kobieta wjechał do rowu. Według ustaleń policjantów, kierująca samochodem marki Ford jechała w kierunku Ciechanowa. 51-latka podczas manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu i dachował. Kobieta najprawdopodobniej chciała uniknąć zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem.

Świadkami tego zdarzenia byli żołnierze Wojska Polskiego, płk dypl. Bogusław Postek z 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oraz mat Adrian Skowroński z 6 Oliwskiego Ośrodka Radioelektronicznego w Gdyni. Żołnierze zatrzymali się na miejscu zdarzenia i udzielili pomocy poszkodowanej. Kobieta była zakleszczona w pojeździe a spod maski samochodu wydobywał się dym.

Determinacja mężczyzn spowodowała, że udało im się odciągnąć drzwi pojazdu a kobietę wydostać i ułożyć w bezpiecznym miejscu. Po udzieleniu pomocy przedmedycznej 51-latką zaopiekowali się ratownicy medyczni. Gdy żołnierze udzielali pomocy kobiecie inny świadek zdarzenia w tym czasie wzywał służby ratunkowe. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Postawa żołnierzy jest godna pochwały i uznania. Ratowanie życia i zdrowia zawsze stoi na pierwszym miejscu.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony