Aktualności

Posiadał środki odurzające - został zatrzymany, usłyszał zarzuty

Data publikacji 07.11.2022

Ciechanowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, z których można było uzyskać 900 porcji. 34-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło tuż przed weekendem. Ciechanowscy kryminalni, realizując czynności służbowe, zatrzymali na terenie Ciechanowa 34-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W pojeździe zatrzymanego oraz pomieszczeniach mieszkalnych policjanci odnaleźli blisko 900 porcji handlowych amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał.  Szacowana wartość rynkowa zabezpieczonych środków odurzających, to około 4 tys. złotych. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi o tym, że:

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony