Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w Ciechanowie

Data publikacji 03.11.2022

Wczoraj ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, jeden z nich został zatrzymany dzięki zgłoszeniu przez innego kierowcę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

O godzinie 7:00 w Ciechanowie na ul. Sońskiej został zatrzymany nietrzeźwy kierowca Forda. 24-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował samochodem mając w organizmie blisko promil alkoholu.

Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany dzięki zgłoszeniu od innego kierowcy.

O godz. 14:30 dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że kierowca samochodu marki Citroen, który porusza się od Gąsocina w kierunku Ciechanowa może być pod wpływem alkoholu. Wskazywał na to styl jazdy kierującego, który jechał całą szerokością drogi. Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się podczas kontroli drogowej. Policjanci zauważyli wskazany pojazd w Ciechanowie na ul. Sońskiej. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, ze 37-letni mieszkaniec Warszawy miał w organizmie ponad promil alkoholu.  

Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka nawiązka.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony