Aktualności

Wypadek drogowy z udziałem pieszego

Data publikacji 31.10.2022

61-letni pieszy został ranny w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę popołudniu na drodze relacji Rumoka - Ościsłowo . Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku.

W niedzielę około godz. 18:30 na drodze relacji Rumoka - Ościsłowo doszło do potrącenia pieszego. Według wstępnych ustaleń policjantów, 22-letni kierujący samochodem osobowym Audi, uderzył w 61-letniego mężczyznę. Pieszy poruszał się prawą stroną jezdni i nie posiadał elementów odblaskowych. Kierowca audi był trzeźwy. W wyniku zdarzenia pieszy został przewieziony do szpitala. Mężczyzna doznał obrażeń ciała powyżej dni 7.

 

Policja zwraca się z apelem do wszystkich uczestników dróg o zachowanie ostrożności na drodze. Przypominamy o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poruszając się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego też noszenie odblasków powinno stać się dla nich nawykiem.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony