Aktualności

Kolejne zdarzenie drogowe na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Kicin

Data publikacji 27.10.2022

Przyczyną dzisiejszego zdarzenia drogowego na krajowej 50-ce był nieprawidłowy manewr wyprzedzania. Na szczęście tym razem nikt nie został ranny. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności na drodze oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Zanim zdecydujemy się wykonać manewr na drodze, powinniśmy wcześniej upewnić się, czy możemy go wykonać w sposób niezagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego. Niewłaściwa ocena sytuacji może być przyczyną groźnych sytuacji na drodze...

Dziś około godz. 10:20 na drodze krajowej nr 50 relacji Płońsk-Ciechanów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz busa. Policjanci ustalili, że 19-letnia kierująca samochodem osobowym marki Hyundai, która poruszała się w kierunku Ciechanowa, nie upewniła się czy pasem ruchu, który chciała wjechać podejmując manewr wyprzedzania, nie jedzie inny pojazd. To doprowadziło do zderzenia się z 46-letnim kierującym samochodem marki Mercedes Sprinter, który właśnie wyprzedzał kierującą hyundaiem i poruszał się lewym pasem. W wyniku uderzenia mercedes wjechał do rowu. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność.

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony