Aktualności

Spotkanie profilaktyczne w ramach akcji "Świeć Przykładem"

Data publikacji 27.10.2022

Policjanci prowadzą działania profilaktyczne, aby edukować dzieci i młodzież z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z ciechanowskiej policji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, które doskonale wiedzą jak świecić przykładem.

W ramach akcji „Świeć przykładem” Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Profilaktyki Nieletnich i Patologii spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej Gąsocinie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Świeć Przykładem", której celem jest uświadomienie społeczeństwu jak ważne są odblaski. Uczniowie szkoły w Gąsocinie doskonale wiedzieli, że kamizelki odblaskowe, które mieli założone mogą uratować życie. Jednak profilaktyki w tym zakresie nigdy nie za wiele.

Najtrudniejsze miesiące roku pod względem warunków drogowych wciąż są przed nami. Korzystanie w tym czasie z drogi wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników. Przypominamy, że jeśli pieszy porusza się poboczem lub jezdnią powinien chodzić lewą stroną drogi (przodem do nadjeżdżających pojazdów).

Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego też noszenie odblasków powinno stać się dla nich nawykiem. W określonych sytuacjach jest też obowiązkiem. Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Przestrzegajmy tego obowiązku!

 

 

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony