Aktualności

WYPADEK W MIEJSCOWOŚCI WOLA WODZYŃSKA – JEDNA OSOBA RANNA

Data publikacji 21.10.2022

Ciechanowska policja wyjaśnia okoliczności oraz przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na krajowej 50-ce. W zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy, ranna została 1 osoba – pasażerka samochodu. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj (20.10.br.) około godz. 19:40 na drodze relacji Ciechanów – Płońsk w miejscowości Wola Wodzyńska. Według wstępnych ustaleń policjantów 23-letni kierowca samochodu Opel Vectra podróżujący wraz z pasażerką w kierunku Ciechanowa uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego z podpiętym sprzętem rolniczym, który nie był oświetlony. Ciągnikiem kierował 34-letni mężczyzna, mieszkaniec pow.ciechanowskiego. W wyniku uderzenia pojazd Opel obrócił się i uderzył w jadący w kierunku Płońska samochód osobowy marki Dacia, którym kierował 61-letni mieszkaniec pow. sochaczewskiego. Na skutek zdarzenia ranna została jedna osoba, 22-letnia kobieta w ciąży. Pasażerka opla została przewieziona do szpitala. Ciechanowska policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Opady deszczu i szybko zapadający zmrok to nieodłączne elementy jesiennej aury. Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w połączeniu ze śliską nawierzchnią powoduje, że znacznie wydłuża się droga hamowania. W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Kierowcy powinni pamiętać, aby poruszać się z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a także zwolnić, gdy warunki pogodowe są gorsze. Policja apeluje, by przewidywać zagrożenia.

 

mł.asp. Aneta Podgórska

Powrót na górę strony