Aktualności

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE CIECHANOWSKIEJ POLICJI Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OŚCISŁOWIE

Data publikacji 19.10.2022

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii ciechanowskiej komendy odwiedził uczniów Punktu Przedszkolnego oraz Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie.

mł. asp. Małgorzata Listkowska oraz Kamila Nosarzewska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie w dniu 17 października br. przeprowadziły spotkanie z przedszkolakami oraz uczniami klas 1-3 dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Omówiono podstawowe zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejść dla pieszych. Zwrócono uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych, które pozwalają być widocznym na drodze. Uczniowie dowiedzieli się także, jak postępować w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przypomniano uczniom o podstawowych numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z uwagą słuchały, a także chętnie zabierały głos i odpowiadały na pytania. Na zakończenie uczniowie otrzymali książeczki pn. „Bezpiecznie przez cały rok” promujące bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.

Foto. SP w Ościsłowie

 

mł.asp. Aneta Podgórska

Powrót na górę strony