Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z młodzieżą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 02.06.2017

1 czerwca br. policjanci spotkali się z młodzieżą gimnazjalną w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie. Był to wyjątkowy dzień dla uczniów ciechanowskich szkół z powodu Dnia Dziecka ale też Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Na uczniów czekało wiele atrakcji.

Policjanci wspólnie z Dyrekcją szkoły, Prezydentem Miasta Ciechanów, Wojskową Komendą Uzupełnień, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zapewnili uczniom wiele atrakcji. Począwszy od musicalu przedstawionego przez uczniów Gimnazjum nr 3, pokazu sprawności fizycznej, taktyk i technik interwencji uczniów z I LO PUL aż w końcu koncertu profilaktycznego „Dopalacze Zabijacze”. Na uczniów czekał również pokaz sprzętu policyjnego i wyposażenia oraz wozu strażackiego, możliwość sprawdzenia jak układają się nasze linie papilarne czy oznakowania roweru. Swoje stanowiska miała Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie.

Punktem kulminacyjnym naszego profilaktycznego spotkania była godzina 12:00. Wtedy społeczność propagująca życie wolne od uzależnień zatrzymała się na chwilę wybijając przez 60 sekund rytm serca to „Zryw Wolnych Serc” . Po odczytaniu Odezwy przez ucznia MZS nr 1, wszyscy zebrani w szkolnej sali gimnastycznej zatrzymali się łącząc siły ze społecznością programu PaT. Całe przedsięwzięcie miało na celu pokazanie młodym ludziom, że można się dobrze bawić bez używek, w trosce o to, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia, co doskonale wpisuje się w cele kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

W działaniach profilaktycznych wykorzystano namiot, który otrzymaliśmy w ramach projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej KIK-76.

Powrót na górę strony