Aktualności

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 10.10.2022

36-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Ciechanowa został ujęty przez świadka, który odebrał mu kluczyki od pojazdu kiedy ten wykonywał dziwne manewry na parkingu. Kierowca miał w organizmie blisko 3 promile! Niestety nie był on jedynym kierowcą, który z promilami w organizmie postanowił wsiąść za kierownicę.

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło w niedzielę około godz. 18:30. Nietrzeźwy kierowca Peugeota chciał tylko przeparkować samochód, w trakcie manewru cofania nie zauważył zaparkowanego opla i w niego uderzył. Manewry pijanego kierowcy widział mieszkaniec Ciechanowa, który uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie zabierając mu kluczyki. O całym zajściu powiadomił Policję. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 36-letni mieszkaniec Ciechanowa ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

To kolejna sytuacja kiedy świadkowie reagują na widok nietrzeźwych za "kółkiem". Jest to dowód na to, że mieszkańcy pow. ciechanowskiego nie dają przyzwolenia na tego typu zachowania na drodze!

Również w niedzielę około godz. 23:00 w miejscowości Bronisławie, policjanci z PP w Ojrzeniu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę renaulta. 38-letni kierowca na widok radiowozu przyspieszył i zmienił kierunek jazdy. Zachowanie kierującego dało podstawy policjantom aby przypuszczać, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Zatrzymali kierowcę Renaulta do kontroli drogowej, nie mylili się, od mężczyzny czuć było alkohol, badanie alkotestem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 38-latkowi prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony