Aktualności

Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, stracił prawo jazdy!

Data publikacji 06.10.2022

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego pojazdem. Niestety pomimo licznych apeli policjantów i prowadzonych akcji, nadal są osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenie powodują.

Wczoraj tj. 5 października w miejscowości Niechodzin policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, którego 29-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.


mł. asp. Aneta Podgórska


 


 

Powrót na górę strony