Aktualności

Nietrzeźwy bez uprawnień oraz aktualnych badań technicznych

Data publikacji 30.09.2022

Policjanci z Posterunku Policji w Regiminie zatrzymali nietrzeźwego kierującego, bez uprawnień do kierowania. Dodatkowo pojazd, którym poruszał się 47-latek nie miał aktualnych badań technicznych.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

 

Wczoraj około godz. 11:00 w miejscowości Pawłowo, policjanci z PP w Regiminie zatrzymali kierującego samochodem Audi 80. 47-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Dalsze czynności policjantów wykazały, że pojazd, którym się poruszał miał nieaktualne badania techniczne.

 

47-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna oraz za popełnione wykroczenia.

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony