Aktualności

ROADPOL SAFETY DAYS

Data publikacji 21.09.2022

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego czyli ROADPOL Safety Days to akcja prowadzona przez policję w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Kampania działa w całej Europie i promuje bezpieczne zachowania na drodze, założeniem kampanii jest zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków na drogach.

Dziś o godz. 10:00 w Grudusku w rejonie dróg wojewódzkich i o godz. 12 w Ciechanowie na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych - ul. Armii Krajowej, policjanci wspólnie z młodzieżą prowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane głównie do kierowców popełniających wykroczenia. Poprzez hasła na plakatach i transparentach a także rozmowy z kierowcami promowaliśmy bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W nasze działania włączyli się: Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku, I Liceum Ogólnokształcące PUL w Ciechanowie, Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ciechanowie oraz lokalne media.

Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). ROADPOL Safety Days to coroczna kampania ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

 

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony