Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 02.09.2022

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócili do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, pojawił się większy ruch samochodów, jak i pieszych.

W pierwszych dniach nauki w okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli. Policjanci zwrócą uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zmniejszeniu prędkości przed przejściem tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego oraz o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo na nie wchodzącemu. 

Są już pierwsze wyniki kontroli drogowych. Dziś o godz. 7:40 na ul. Senator Janiny Fetlińskiej policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali kierującą Toyoty, która podczas jazdy korzystała z telefonu komórkowego. Natomiast w miejscowości Wola Wierzbowska kierowca fiata punto przekroczył prędkość o 57 km/h.

Policja przez cały wrzesień będzie prowadziła akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem działań jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, a także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony