Aktualności

Kierowca audi miał 3 promile alkoholu

Data publikacji 01.09.2022

Policja apeluje, ostrzega, a mimo to na drogach dalej pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy. Ciechanowscy policjanci zatrzymali kierowcę audi, który miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Wczoraj około godz. 19:00 na ul. Wesołej w Ciechanowie policjanci zauważyli kierowcę audi, który nie maił zapiętych pasów bezpieczeństwa. W takcie kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. Wynik badania alkomatem wskazał 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.  Został ukarany mandatem za popełnione wykroczenie natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Jeśli widzisz jakiekolwiek niebezpieczeństwo nie bądź obojętny- reaguj! Zauważając bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dzwoń na numer alarmowy 112.

 

nadkom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony