Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci SPPP z Płocka pierwsi udzielili pomocy uczestnikom wypadku w Ościsłowie.

Data publikacji 23.05.2017

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku, którzy wracali z zabezpieczenia imprezy sportowej jako pierwsi udzielili pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego w Ościsłowie ( droga relacji K60 – Budy Rumockie) .

21 maja br. około godz. 19:00 samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby uderzył w drzewo. Według ustaleń policjantów, 20-letni kierowca samochodu osobowego marki Opel Vectra wraz z dwoma pasażerami jechali od strony Budy Rumockie. Przejeżdżając przez las najprawdopodobniej na drogę wyszło zwierzę, kierowca aby uniknąć zderzenia zaczął gwałtownie hamować, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem pojazdu w drzewo. Policjantów z SPPP w Płocku zatrzymali inni kierowcy na drodze krajowej nr 60 aby udzielić pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego, do którego doszło pod Ościsłowem. Byli pierwsi na miejscu zdarzenia. 7 osobowym składem udzielili niezbędnej pomocy poszkodowanym. Po opatrzeniu ran kierowca oraz dwóch pasażerów zostało przewiezionych do szpitala w Ciechanowie. Mieszkańcy pow. ciechanowskiego w wieku od 19 do 21 lat na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Po badaniach zostali zwolnieni do domu.

 

Postawa Policjantów SPPP w Płocku jest godna pochwały i uznania, policjanci są przede wszystkim od ratowania życia i zdrowia.

Powrót na górę strony