Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali kierowcę ciągnika, który był nietrzeźwy bez uprawnień a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

Data publikacji 21.05.2017

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, którzy mają w swoim nadzorze gminy wiejskie zatrzymali 42-letniego kierowcę ciągnika rolniczego, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów.

20 maja br. około godz. 18:30 w jednej z miejscowości na terenie gminy Opinogóra Górna, dzielnicowi podczas obchodu zauważyli ciągnik rolniczy, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. 42-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, jechał ciągnikiem po drodze publicznej mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 42-latek nie posiada uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym a pojazd Zetor nie ma aktualnych badań technicznych.

 

To już kolejny nietrzeźwy kierowca ciągnika rolniczego zatrzymany przez ciechanowską policję w ostatnim okresie. Kierowców maszynami rolniczymi i ciągnikami coraz częściej można spotkać na naszych drogach. Niejednokrotnie powodują oni ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zapowiadają kontrole i zdecydowane reakcje wobec naruszeń prawa.

 

Powrót na górę strony