Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Data publikacji 15.05.2017

W piątek ( 12 maja ) na terenie naszego powiatu policjanci, prowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas jej trwania ciechanowscy funkcjonariusze ujawnili 30 kierujących, którzy poruszali się z niedozwolona prędkością.

 

Funkcjonariusze w trakcie akcji, przeprowadzali pomiary prędkości urządzeniami pomiarowymi. Efektem ich pracy, było skontrolowanie ponad 30 pojazdów, których kierowcy dopuścili się przekroczenia dozwolonej prędkości.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Natomiast kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania uprawnień, skutkuje ponownym egzaminem sprawdzającym kwalifikacje kierowcy.

Powrót na górę strony