Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 15.05.2017

Zdarzenia drogowe i kolizje, jedna osoba ranna, 3 nietrzeźwych rowerzystów oraz 3 nietrzeźwych kierowców samochodami osobowymi, którzy zostali wyeliminowani z ruchu. Miniony weekend minął pracowicie dla ciechanowskiej policji.

W sobotę (13 maja) około godz. 13:15 na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów w tym radiowozu policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca oznakowanego radiowozu policji, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wjechał na skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadawał światło koloru czerwonego. Wtedy doszło do zderzenia z Mazdą, której kierowca wyjeżdżał z ul. 11 Listopada.
W wyniku zderzenia Mazda uderzyła w Nissana Micra, który znajdował się po prawej stronie ul. 11 Listopada . Następnie Nissan lekko uderzył w przód znajdującego się za nim Volkswagena. W wyniku zdarzenia do szpitala przetransportowano trzy osoby: 40-latka kierującego Mazdą, 10-letnią pasażerkę tego auta oraz 31-letnią policjantkę - pasażerkę radiowozu.

Policjantka oraz kierowca Mazdy, po badaniach, jeszcze tego samego dnia zostali zwolnieni do domu. 10-latka, która doznała krwiaka głowy, pozostała na obserwacji, w niedzielę opuściła szpital.

Prowadzone są czynności wyjaśniające w kierunku wykroczenia – spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

Ok godz. 15:20 w miejscowości Łopacin doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego z przyczepką.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, gdzie według wstępnych ustaleń 27-letni kierowca motocykla uderzył w tył przyczepki ciągniętej za samochodem osobowym, którego kierowca skręcał w lewo. Motocyklista, który jechał z przeciwnego kierunku w wyniku zdarzenia doznał złamania kości śródręcza.

 

W dniu 14 maja tuż po północy doszło do zdarzenia drogowego w Ciechanowie na ul. Płockiej. 38-letni kierowca samochodu osobowego marki Porsche uderzył w tył pojazdu marki BMW. Jak się okazało kierowca Porsche, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Tego samego dnia ok godz. 16:00 w Ciechanowie na ul. Gwiazdowicza, 68-letni nietrzeźwy kierowca motoroweru podczas wymijania uderzył w zaparkowany pojazd marki Honda.

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lata oraz wysoka nawiązka.

Powrót na górę strony