Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata Miejska w Ciechanowie

Data publikacji 12.05.2017

Pierwsze spotkanie z cyklu debat społecznych odbyło się 11 maja 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie. Debata Miejska odbyła się pod hasłem „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Podczas spotkania z mieszkańcami Ciechanowa rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa lokalnego , wykorzystania narzędzi współpracy oraz wymiany informacji mieszkańców z Policją. Przedstawiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – platformy wymiany informacji oraz narzędzia, poprzez które wspólnie możemy tworzyć bezpieczeństwo w naszym mieście. Mieszkańcy dowiedzieli się również o możliwościach aplikacji „Moja Komenda”, która zawiera bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce, umożliwia wyszukanie dzielnicowego poprzez wpisanie własnego adresu lub nazwiska dzielnicowego oraz możliwość połączenia telefonicznego z wybraną jednostką policji czy też dzielnicowym.

Podczas debaty uczestnicy włączyli się do dyskusji i przedstawiali zagrożenia, które zaobserwowali. Mieszkańcy Ciechanowa najczęściej poruszali tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym a szczególnie bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów. Kolejne spotkanie z mieszkańcami już 16 maja o godz. 19:30.

Powrót na górę strony