Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Świąt Bożego Narodzenia

Data publikacji 27.12.2021

Przez cały okres świąt Bożego Narodzenia nad bezpieczeństwem podróżnych oraz mieszkańców czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów pokazuje, że było bezpiecznie. W okresie od 24 do 27 grudnia nie odnotowano żadnego wypadku drogowego nie było rannych osób oraz nikt nie zginał. Na drogach powiatu ciechanowskiego doszło jedynie do 5 kolizji.

 Policjanci reagowali na szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Przez te trzy dni odnotowaliśmy 76 interwencji. zdarzenia drogowe odnotowane na terenie powiatu ciechanowskiego spowodowane były w głównej mierze niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze.

Cały czas przypominamy i apelujemy o ostrożność na drodze. Ta pora roku jest szczególnie trudna dla kierujących. Wybierając się w trasę warto pamiętać przede wszystkim o tym że nieostrożna jazda i niedostateczne przygotowanie pojazdu do panujących warunków może prowadzić do kolizji i wypadków. Zaśnieżona oblodzona czy pokryta błotem pośniegowym droga wymusza na kierujących zmianę techniki jazdy. Pamiętajmy zwiększyć odstęp od poprzedzającego pojazdu oraz zdecydowanie ograniczyć prędkość.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony