Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” kampania na rzecz sprawnych świateł

Data publikacji 15.12.2021

Dziś ostatni dzień kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, która miała na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Funkcjonariusze z ciechanowskiej policji podczas spotkań z mieszkańcami a także za pomocą środków masowego przekazu informowali o trwającej kampanii w ramach, której kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł na stacji diagnostycznej w wyznaczonych czterech terminach, a przede wszystkim uczulali aby zadbać o sprawne oświetlenie. Z tej możliwości skorzystało 45 kierowców. Aż 18 pojazdów posiadało usterki oświetlenia, które w 13 przypadkach zostały wyeliminowane na miejscu.

W trakcie kampanii policjanci ruchu drogowego, prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwracali szczególną uwagę na światła pojazdu. Na blisko 2 tysiące kontroli, w 16 pojazdach stwierdzono nieprawidłowości związane z oświetleniem.

 

Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni na drogach. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosowujmy jazdę do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić kogoś na utratę życia albo zdrowia.

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony