Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 05.01.2021

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to doskonałe narzędzie, które daje możliwość komunikowania się Policji ze społeczeństwem w sieci.

Głównym jej celem jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji.

Funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zachęcają mieszkańców do możliwości skorzystania z KMZB  aby wspólnie dbać o bezpieczeństwo w lokalnych społecznościach.

Wystarczy wejść na stronę https://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html, wybrać miejsce, które wymaga szczególnej uwagi funkcjonariuszy, zaznaczyć rodzaj zagrożenia i gotowe. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest platformą, dzięki której policja sprawniej reaguje na niebezpieczne zdarzenia. Musimy także pamiętać że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony