Aktualności

Podsumowanie świąt na drogach powiatu ciechanowskiego

Data publikacji 28.12.2020

Od 24 do 27 grudnia br. ciechanowska Komenda Policji odnotowała 6 kolizji, jeden wypadek drogowy oraz zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

W Wigilię ok. godz. 16:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego udali się do miejscowości Młock gdzie  według zgłoszenia  w rowie znajduje się pojazd marki citroen. Na miejscu nie było kierowcy. Policjanci po ustaleniu właściciela pojazdu ponownie udali się do miejsca zdarzenia drogowego, gdzie zauważyli że pojazd został wyciągnięty z rowu i oddala się w kierunku Rumoki. Po zatrzymaniu auta okazało się że kierującym jest 57 - letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który pożyczył pojazd od właściciela. Oświadczył, że zjechał do rowu podczas cofania gdy chciał zawrócić. Badanie  na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie dwa i pól promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami osobowymi.

W dniu 25 grudnia ok. godz. 20:00 funkcjonariusze PP Ojrzeń w miejscowości Brodzięcin podczas patrolu zauważyli pojazd marki Audi, który znajdował się w rowie. Na miejscu kierowcy siedział 39 – letni mężczyzna, u którego wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie pokazał ponad cztery promile.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w miejscowości Komory gm. Sońsk policjant PP Sońsk jadąc po drodze Gąsocin - Sońsk zauważył kierującego Renaultem, który zjeżdżał autem na przeciwległy pas ruchu a następnie skręcił na lewy pas i wjechał na pobocze drogi i się zatrzymał. Gdy funkcjonariusz podszedł do tego pojazdu kierowca spał oparty głową o kierownicę. Po obudzeniu mężczyzny i zbadaniu go na zawartość alkoholu w organizmie okazało się że miał on prawie dwa i pół promila.

Następnego dnia ok. godz. 6:50 w Ciechanowie na ul. Armii Krajowej doszło do potrącenia pieszej. 47 – letnia kierująca pojazdem  marki Opel Astra wyjeżdżając z ulicy Gwardii Ludowej na ul. Armii Krajowej nie ustąpiła pierwszeństwa 59 – letniej kobiecie, która przechodziła przez przejście dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia z urazem lewej nogi piesza została zabrana do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

We wszystkich zdarzeniach policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie prowadzą czynności, ponadto sprawcom tych zdarzeń zostały zatrzymane prawo jazdy.

podkom. Ewa Brzezińska

Powrót na górę strony