Aktualności

Chciał uniknąć kontroli - postanowił uciec przed patrolem. Miał dożywotni zakaz prowadzenia samochodów...

Data publikacji 18.03.2019

Ciechanowscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego 42-latka, który próbował ucieczką uniknąć spotkania z policjantami. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają i ostrzegają - nie ma żadnego pobłażania wobec kierowców, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W miniony piątek w miejscowości Damięty-Narwoty patrol prewencji zauważył samochód osobowy, który poruszał się bez wymaganych świateł. Policjanci nakazali kierowcy zatrzymanie się. Kierowca volkswagena jednak nie zareagował, co więcej - zaczął gwałtownie przyśpieszać. Policjanci z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi ruszyli za nim. Siedzący za kierownicą 42-latek uciekał przez Drążewo, a następnie drogami gruntowymi w kierunku Gołotczyzny. Gdy dojechał do Sońska na skrzyżowaniu ul. Leśnej i ul. Ciechanowskiej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna wyszedł z pojazdu o własnych siłach, po czym został obezwładniony i zatrzymany.

Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kierowca jest pijany. Po zatrzymaniu mężczyzny, sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie weryfikacji jego danych osobowych w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że 42-latek ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

42-letni kierowca vw za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony