Aktualności

Zwolnij! Szanuj swoje prawo jazdy

Data publikacji 14.03.2019

Polepszająca się aura i lepsze warunki na drodze zachęcają kierowców do mocniejszego naciskania na pedał gazu. Jednak nasze drogi to nie tor wyścigowy, a czuwają nad tym ciechanowscy policjanci z drogówki. Od 8 marca zatrzymali aż 9 prawo jazdy, których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W tych przypadkach kontrola drogowa zakończyła się nie tylko mandatem karnym i punktami karnymi, ale również utratą praw jazdy na okres 3 miesięcy. Rekordzista zatrzymany przez funkcjonariuszy policji przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h.

Apelujemy do kierowców o rozsądek. Wiosna tuż tuż, lecz zgodnie z polskim powiedzeniem „w marcu jak w garncu” musimy być przygotowani na nagłą zmianę warunków atmosferycznych. Marzec bowiem przynosi bardzo kapryśną pogodę – pada deszcz, czasem jeszcze prószy śnieg by po chwili zrobiło się ciepło i słonecznie. Nie są to warunki do jazdy ze zwiększoną prędkością.

To od kierujących i ich zachowania w dużej mierze zależy jak bezpieczne będą nasze drogi. Uważna i zgodna z przepisami jazda, zwiększa nie tylko bezpieczeństwo osób poruszających się w pojeździe, ale również innych uczestników ruchu.


 

Powrót na górę strony