Aktualności

Tragiczny wypadek w gm. Ojrzeń, zginął 69-letni kierowca fiata

Data publikacji 05.03.2019

Ciechanowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj ok godz. 15:15 w miejscowości Radziwie na drodze relacji Ojrzeń-Nowe Miasto. W wypadku zginął 69-letni kierowca.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, 69-letni kierowca samochodu osobowego fiat jechał od strony Nowego w kierunku m. Ojrzeń. Kierujący najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi a następnie uderzył w drzewo. Załoga karetki pogotowia wezwała na miejsce pogotowie lotnicze z uwagi na rozległe obrażenia mężczyzny aby jak najszybciej przetransportować 69-latka do szpitala. Niestety 69-letni mieszkaniec Ciechanowa wieczorem zmarł w szpitalu.

Policja wyjaśnia dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku.


 

Policyjne statystyki pokazują, że nadmierna prędkość oraz niedostosowanie jej do panujących warunków, to wciąż główne przyczynami zdarzeń drogowych.

Musimy pamiętać, że pomimo ładnej pogody i suchej nawierzchni, wciąż od kierujących i ich zachowania zależy jak bezpieczne będą nasze drogi. Uważna i zgodna z przepisami jazda, zwiększa nie tylko bezpieczeństwo osób poruszających się w pojeździe, ale również innych uczestników ruchu.

 

Ciechanowska Policja tylko w minionym tygodniu zatrzymała 15 prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, wczoraj policjanci zatrzymali kolejnych dwóch piratów drogowych, którzy również stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Również wczoraj 41-latek kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień decyzją starosty co stanowi przestępstwo z art. 180a kk.


 


 

Powrót na górę strony