Aktualności

Po służbie zatrzymał złodzieja

Data publikacji 04.03.2019

Policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pokazał, że policjantem jest się nie tylko na służbie. Funkcjonariusz z ciechanowskiej komendy będąc na zakupach w jednym ze sklepów zauważył jak pracownik ochrony usiłuje zatrzymać sprawcę kradzieży.

W miniony piątek funkcjonariusz z ciechanowskiej komendy, który na co dzień pracuje w ogniwie patrolowo-interwencyjnym Wydziału Prewencji bez chwili wahania podjął interwencję widząc jak pracownik ochrony usiłuje zatrzymać sprawcę kradzieży. Policjant okazał legitymację służbową i od razu podjął czynności, by zatrzymać mężczyznę, któremu chwilę wcześniej 55-letnia mieszkanka pow. ciechanowskiego przekazała torbę ze skradzionymi w sklepie produktami. Pracownik ochrony natomiast ujął kobietę. Pomiędzy mężczyzną a funkcjonariuszem, który był po służbie doszło do szarpaniny, 60-letni mężczyzna usiłował wyrwać się policjantowi i uciec, jednak mu się to nie udało. W trakcie szarpaniny została naruszona nietykalność cielesna ciechanowskiego policjanta.

Chwilę później na miejsce dotarł umundurowany patrol Policji. Kobieta i mężczyzna, którzy ukradli rzeczy ze sklepu są małżeństwem. Obydwoje zostali doprowadzeni do komendy. Jak się później okazało to nie była pierwsza kradzież 55-latki w tym sklepie. Kobieta w ostatnim czasie kilkakrotnie dokonywała kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych.

Zatrzymanej przedstawiono zarzut przestępstwa kradzieży, natomiast 60-latek usłyszał zarzut z art. 222 kk naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Dzięki postawie funkcjonariusza małżeństwo nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

 

Autor: kom. Jolanta Bym/AC

Powrót na górę strony